O GEOTYDZIE

Do ich rozszyfrowania przyda się LEGENDA objaśniająca znaki używane w Geotydzie, a odnalezienie obiektów w realnej krainie ułatwi MOBI kierujące do mobilnej wersji Geotydy z podstawowymi informacjami o każdej z atrakcji - miniaturkami zdjęć, współrzędnymi oraz mapką. Ilość obiektów można zwiększyć, wykorzystując formularz ODKRYWANIE. Służy on do przesyłania danych o lokacjach i kieruje do świata wirtualnego, w którym zostaną one umieszczone; jeśli dotyczą Polski, trafią także do krainy wirtualnej. Bezpośredni dostęp do świata zapewnia zaś... ŚWIAT. Aby wszystko działało sprawnie i bez zakłóceń, rozwój Geotydy nadzoruje FUNDACJA. Jeżeli jednak widzisz błąd, chcesz zadać nurtujące pytanie lub zasugerować przydatne rozwiązanie, nie wahaj się napisać na miasto(at)geotyda.pl. Wszystkie wiadomości zostaną poddane solidnej analizie, dzięki czemu eksploracja Geotydy stanie się jeszcze przyjemniejsza!
Teoria przyswojona? Nadszedł zatem czas na praktykę, czyli zamianę słów w czyny. Pora zatem opuścić wirtualną krainę i przenieść się do krainy realnej, by poznać fascynujący świat geologii - teoretycznie czarnej magii, zmieniającej jednak swoje oblicze przy bezpośrednim z nią kontakcie.

MAPY
Geotyda wykorzystuje aplikację Google Maps w wersji 3. Zapewne nie wymaga ona szczegółowego przedstawienia. Wspomnieć należy jedynie o dwóch dostępnych trybach widoku: Mapa (ustawienie domyślne) i Satelita. W pierwszym z nich istnieje możliwość włączenia ukształtowania terenu (Teren) w drugim - wyłączenia opisów (Etykiety).
Kontrolki sterowania umieszczone zostały jedynie na dużej mapie - z wszystkimi atrakcjami. Brak ich przy opisach ze względu na mniejszy rozmiar oraz cel, którym jest wskazanie dojazdu do wybranego miejsca oraz przebiegu szlaku. Jeżeli szlaki "ciągłe" są oznaczone w terenie określoną barwą, to ich kolor na mapie odpowiada spotykanemu w terenie.
1 | 2
Copyright 2011-2023 bohun

Wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w Geotydzie
bez zgody właściciela praw autorskich jest zabronione
FUNDACJA ŚWIAT AKTUALNOŚCI O KRAINIE MAPA LEGENDA ODKRYWANIE LOKACJE A-F LOKACJE G-Ł LOKACJE M-Ś LOKACJE T-Ż GALERIA ZARYS HISTORYCZNY BUDOWA GEOLOGICZNA TABELA STRATYGRAFICZNA Geotyda na Facebooku Gmina Wielka Wieś Gmina Alwernia